Tottenhami me ofertë për Memphis Depay

-08:20 | 18 Mars 2022

Klubi anglez, Tottenham Hotspur thuhet se ka nisur një ofertë për sulmuesin e Barcelonës, Memphis Depay, të cilin e do gjatë verës.

Ylli holandez, Depay është në krye të listës së blerjeve të Spurs për afatin e ardhshëm kalimtar.

Drejtori sportiv i Spurs, Fabio Paratici, ka bërë përparime për të joshur Depay për t’u transferuar në verë te klubi londinez.

Sipas gazetarit të njohur për transferime, Gerard Romero, i cili bëri pretendimet në Twitch të hënën në mbrëmje, Spurs tashmë i kanë bërë një ofertë Depayt pasi ata kërkojnë të forcojnë radhët e tyre në sulm për sezonin e ardhshëm.

Një ofertë është vënë tashmë në vend pasi Spurs synojnë të fitojnë garën me klube tjera, duke bërë ofertë konkrete.

Depay iu bashkua katalunasve vetëm në verë, duke nënshkruar një marrëveshje dyvjeçare pasi arriti në një transferim të lirë pas skadimit të kontratës së tij në Lyon.

Ai do të ishte i etur për të bërë një rikthim më të mirë në Ligën Premier pas vetëm dy golave ​​në 33 ndeshje nën drejtimin e Louis van Gaal dhe Jose Mourinho.

Sulmuesi ka 38 gola mbresëlënës në 75 paraqitje me Holandën dhe pritet të luajë një rol vendimtar në sezonin e tyre në Kupën e Botës në fund të vitit. /Telegrafi/

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...