Ekskluzive/ Sejfullai: Sela ua ka kthyer shpinën bashkëthemeluesve, po e shpie Alencën drejt zhdukjes!

-

Ishte njëri ndër të parët që iu bashkëngjit rrugëtimit të ZiadinSelës kur ai mori iniciativën për reformimin e Partisë Demokratike Shqiptare dhe për dy vite Elmir Sejfullai ushtroi detyrën e zëdhënësit të partisë. Por, Sejfullai është njëri ndër të parët që gjithashtu kundërshton publikisht politikat, sipas tij të gabuara, të Ziadin Selës, pas rikandidimit të tij edhe për një mandat në krye të ASH-së, njofton indeks.mk

Sejfullai thotë se Sela është dashur të japë dorëheqje, menjëherë pas zgjedhjeve lokale në të cilat partia e tij humbi numër të madh të votave.

Ai shtoi se kreu i ASH-së i ka larguar nga partia të gjithë ata që nuk pajtohen me të dhe mendojnë ndryshe. Siaps tij, të gjithë anëtarët që janë larguar nga ASH-ja nuk duhet të stepen dhe duhet të flasin publikisht për këtë gjë sepse, gjithnjë sipas Sejfullait, Sela po e shpie drejtë zhdukjes Aleancën.

Ish zëdhënësi i LR-PDSH-së mes tjerash thotë se kryesisë së ASH-së iu rrit mendja në momentin kur partia në krah të aktivistëve mori 12 deputetë.

Sejfullai për indeks.mk thotë se kjo nuk është hera e parë që ZiadinSela, po e shkel statutin e partisë, por po e përsëritë tashmë disa herë.

Ndryshe, kreu i ASH-së ditë më parë për indeks.mk tha se asnjë nga themeluesit apo aktivistët nuk e kritikon kandidimin e tij edhe për një mandat, por disa zëra kritikë kohëve të fundit, e përgënjeshtrojnë./indeks.mk/

Lajmet e fundit

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...
- Advertisement -

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...

Karlos Sainz: Po mësoj t’i besoj më shumë makinës

Ferrari driver Carlos Sainz of Spain celebrates after winning the British Formula One Grand Prix as Mercedes driver...