Grubi në Click plus: Dialogu me Bullgarinë po zhvillohet në rrugë të duhur

-

Zëvendëskryeministri i parë i RMV-së, tha se për dy ose tre muaj do të rumbullaksohet dialogu, Maqedoni-Bullgari.

Duke folur më tej në debat, Grubi theksoi se në Bruksel sot kryeministri grek ka organizuar darkë ku është debatuar për Maqedoninë e Veriut në drejtim të integrimit europian.

Ai tha se në fund të javës mund të ketë takim mes dy kryeministrash, Kovaçevski-Petkov për të biseduar për një zgjidhje afatshpejtë.

Zv. Kryeministri tha se sonte, Bujar Osmani vetëm se gjendet në Bruksel, njoftoi se nesër dy ministrat Bekteshi dhe Shaqiri do të shkojnë në Sofje për të diskutuar me homologët e tyre bullgar.

Lajmet e fundit

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...
- Advertisement -

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...

Karlos Sainz: Po mësoj t’i besoj më shumë makinës

Ferrari driver Carlos Sainz of Spain celebrates after winning the British Formula One Grand Prix as Mercedes driver...