Moti sot

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira. Do të fryjë një erë e fortë në drejtim të pjesës verilindore të vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -10 deri në -2, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 5 deri në 13 gradë celsius.

Në ditët në vijim moti do të jetë me diell dhe vranësira, ndërsa temperaturat ditore do të jenë në rritje.