Qeveria do të mbajë mbledhje

-

Qeveria sot në mesditë do të mbajë mbledhje të rregullt në të cilën, mes tjerash, do të debatojë për Informacionin për nevojë nga ndërmarrja të masave dhe aktiviteteve në lidhje me Katalogun e shërbimeve dhe Portalit nacional për shërbime elektronike me propozim të Kabinetit të zëvendëskryeministres përgjegjëse për politika për qeverisje të mirë, informoi shërbimi për informim i Qeverisë.

Sipas rendit të ditës së propozuar, në mbledhjen e 32-të do të shqyrtohet edhe Propozim strategjia për zhvillim të turizmit fetar dhe mbështetje të manastireve aktive, me Plan Veprimi 2022-2026 i përgatitur dhe propozuar nga Komisioni për marrëdhënie me bashkësitë fetare dhe grupet religjioze.

Lajmet e fundit

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...
- Advertisement -

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...