Gjobiten disa shoferë që kryenin transport publik në Tetovë dhe Gostivar

-

Zyrtarët policorë të SPB- Tetovë, dje (22-mars), nga ora 12:00 deri në ora 16:00, në zonën Tetovë-Gostivar kanë kryer kontrolle të intensifikuara të automjeteve që kryejnë transport publik të udhëtarëve dhe para së gjithash të nxënësve.

“Gjatë kontrollit është zbuluar dhe gjobitur 1 automjet, përkatësisht shofer (TE) pa dokumentet e nevojshme dhe 5 drejtues automjetesh (GV), 1 pa çertifikatë mjekësore, me kategori të papërshtatshme dhe që ka biseduar në celular, si dhe 2 me patentë shofer të skaduar, të gjithë shkelësve u janë përgatitur parashtresat përkatëse dhe do të përballen me gjobat e parapara dhe masat tjera mbrojtës.

Dje po ashtu në kuadër të aktiviteteve të kontrollit të intensifikuar të realizuara në Tetovë janë gjobitur dhe larguar nga “shërbimi i merimangës” 10 automjete të parkuara në mënyrë të paligjshme, gjegjësisht të parkuara gabimisht, 3 vozitës fillestarë të cilët nuk respektojnë kufizimet ligjore për këtë kategori të pjesëmarrësve në komunikacion dhe 2 drejtues mjetesh pa kaluar testin e patentë shoferit”, njoftojnë nga SPB-Tetovë.

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...