Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira të pakta. Do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi verior.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -5 deri 3 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 10 deri 19 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me diell dhe relativisht i ngrohtë. Temperaturat ditore do të jenë në rritje.