Sela: Nuk jam pishman që kam bashkëpunuar me “Levicën”

-

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela në emisionin “Rruga Drejtë”, që pritet të transmetohet sonte ka thënë se nuk ka ndryshuar mendje dhe se nuk është penduar që ka bashkëpunuar me “Levicën”, e Dimitar Apasievit për rëzimin e Qeverisë, njofton indeks.mk

Sela vazhdon të “mbrojë” partinë “E Majta” pavarësisht qëndrimeve të kreut të sajë dhe pavarësisht qëndrimeve e politikave anti-shqiptare që zhvillon kjo parti.

“Jo, nuk jam pishman”, u përgjigj Sela shkurt

Sela tha se nuk është pishman që ka bashkëpunuar me Apasievin edhe pse ky i fundit së fundmi ka dalë publikisht kundër gjuhës shqipe në unifromat policore./indeks.mk/

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...