Apasiev mysafir special në kongresin e ASH?!

-

Të hënën me datë 27 Mars, do të mbahet Kongresi i Aleancës për Shqiptarët. Ziadin Sela është kandidati i vetëm për tu rizgjedhur kryetar partie duke lënë anash kështu çdo variant tjetër apo kandidat për të marrë drejtimin e partisë.

Mbrëmë Sela ishte në emisionin “Rruga Drejt” në Alsat-M ku u pyet se a është pishman që ka bashkëpunuar me Dimitar Apasievin për ta rrëzuar Qeverinë, ky i fundit u përgjigj kështu: “A jam pishman? Jo nuk jam pishman!”. A është ky një mesazh se Apasiev do të jetë i ftuar special në Kongresin e Aleancës?

Apasiev është anti-shqiptari ndoshta më i madh në vend i cili edhe haptazi e thotë dhe e shfaq në intervista, në kuvend, në rrjete sociale e së fundmi e shfaqi edhe në përkrahjen që i dha Rusisë kundrejt agresionit që po bëhet në Ukrainë duke thënë “E deshët një Kosovë, ja ku i keni dy”.

Lajmet e fundit

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...
- Advertisement -

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...