-

Video urimi i Ali Ahmetit për dyvjetorin e anëtarësimit në NATO
Sot dy vite më parë Republika e Maqedonisë së Veriut është bërë anëtare e plotëfuqishme e NATO-s. Përvjetorin e dytë brenda NATO-s e ka uruar edhe kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti.https://fb.watch/c030Omr4Z_/
Ahmeti në profilin e tij në rrjetin social “Facebook” ka shkruar se, NATO është faktor kyç stabiliteti për vendin, në këtë periudhë të pasigurisë dhe të tensioneve gjeopolitike dhe rishetimeve gjeostrategjike.
“Rreshtimi në NATO është kontributi më i madh që mund ta kishim bërë për paqë dhe mirëqenie. Ne më nuk jemi në rend dite por ne marrim pjesë në krijimin e rendit të ditës, ne vendimmarrim për të gjitha çështjet bashkë me vendet aleate në NATO. Anëtarësimi jonë në NATO është garancë për sovranitetin, sigurinë dhe stabilitetin”, ka shkruar mes tjerash Ahmeti.
Ai ka shtuar se edhe një premtim i BDI-së u përmbush.
“Politikat tona largëpamëse dëshmohen të drejta.Ashtu si kemi thënë, ashtu edhe u bë”, pëfundoi ai.

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...