“Merhamet” fillon shpërndarjen e pakove ushqimore për familjet në nevojë

-

Organizata Kulturore Humanitare “Merhamet” në kuadër të donacionit nga Mbretëria e Arabisë Saudite, gjegjësisht nga Qendra e Mbretit Selman për Ndihmë dhe Punë Humanitare, nga sot në qytetin e Shkupit filluan shpërndarjen e ndihmave humanitare për nder të muajit të bekuar Ramazan.

Prezentë ishin edhe përfaqësuesit e deleguar nga Këshilltari pranë Oborrit Mbretërorë të Arabisë Saudite, Dr.Abdulla Bin-Abdulaziz el- Rabia, i cili ka përcaktuar që ky ekip të merrë pjesë në realizimin e këtij projekti, si dhe përfaqësuesi nga Ambasada e Mbretërisë së Arabisë Saudite në Shqipëri.

Kjo pako ushqimore përmban artikuj kryesor ushqimorë, duke filluar nga mielli, vaji, orizi, makaraonat, krypa, fasulja e tjerë.Ky aktivitet do të vazhdojë në ditët në vijim, në të gjithë teritorin e Maqedonisë së Veriut.

 

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...