Në Kuvend u debatua për planin financiar të KRRE-së për vitin 2022

-

Deputetët sot debatuan për Propozimin e planit financiar të Komisionit Rregullator për Energjetikë dhe Shërbime të Ujërave (KRRE) për vitin 2022, në korniza të seancës së 54-të.

Për deputetët nga opozita, plani financiar të KRRE-së për vitin 2022, është i papërmbajtur në kushte të gjendjes së krizës energjetike, pandemike, emigrantëve dhe të ngrohjes në shtet, ndërsa rregullatorët po lejojnë shuma më të larta të shpenzimeve në krahasim me vitet paraprake.

Në lidhje me propozim vendimin për përcaktimin e përqindjes së të hyrave të përgjithshme vjetore për financimin e punës së KRRE-së për vitin 2022, deputetët e opozitës theksuan se Kuvendi nuk guxon të lejojë që të miratohet vendim në të cilin, siç theksuan, do të ketë rritje në përqindje të përfshirjes në kohë krize.

Seanca vazhdon nesër me fillim nga ora 11.

Lajmet e fundit

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...
- Advertisement -

David Beckham rrëfen për herë të parë betejën e tij me shëndetin mendor

David Beckham i mbajti lotët teksa foli sinqerisht për jetën dhe karrierën e tij në një serial të...

KHF “Istogu” përball ekipi të fortë nga Sllovakia

KHF “Istogu” ka mësuar të martën kundërshtarin e raundit të tretë të Kupës Evropiane për hendbolliste. Shorti i tërhequr...