Struga Trim Lumi me 3 pikë të plota, për 90 minuta rikthehet në formacion mesfushori Ard Kasami!

-

Ekipi i Struga Trim Lum i është kthyer fitores këtë të shtunë kundër Rabotniçkit në Shkup. Kanë qenë djelmoshat e strategut Zaharievski që kanë shënuar të parët nëpërmjet Abdylhadi Jahja në minitën e 13, në pjesën e dytë nga penaltia shënon lojtari i cili asistoi golin e parë Bujamin Shabani ndërsa golin e tretë e shënon Xhobe. M.Raso ishte golëshënuesi i vetëm për nikoqirët, gjegjësisht Rabotniçkin. Vlenë të theksohet që në formacionin e Strugës pas një lëndimi të gjatë për 90 minuta rikthehet mesfushori Ard Kasami, futbollist i cili struganëve u ka munguar shumë gjatë kësaj periudhe të këtij kampionati.

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...