Moti sot me diell dhe i ngrohtë

-

Moti do të jetë me diell me vranësira të vogla mesatare dhe më ngrohtë. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare, ndërsa përgjatë Luginës së Vardarit erë e kohëpaskohshme e përforcuar nga drejtimi jugor. Gjatë natës në pjesët veriperëndimore do të ketë shi lokal. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -1 deri në 5, ndërsa ajo maksimalja do të arrijë prej 16 deri në 21 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell me vranësira të vogla mesatare dhe me erë mesatare deri në të përforcuar juglindore. Temperatura minimale do të ulet deri në 2, ndërsa ajo maksimalja do të arrijë 20 gradë.

Të enjten moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme, në shumë vende jostabil me shi të rrëmbyeshëm intensiv, bubullima dhe erë të përforcuar. Më pas në dy ditët në vijim moti do të jetë kryesisht me diell dhe dukshëm më ngrohtë.

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...