Pse në Ramazan duhet të zgjidhni ujin para kafesë

-

Dy nga sfidat më të mëdha gjatë muajit të Ramazanit janë uria dhe plogështia apo mungesa e energjisë për të kryer gjërat që zakonisht njerëzit i bëjnë.

Një nga këshillat më të mira si të kaloni mirë në këtë muaj të shenjtë për myslimanët, është që të zgjidhni ujin para kafeinës.

Nëse jeni mësuar që të merrni energji artificiale nga kafeja për t’u zgjuar në mëngjes, duhet po ashtu ta kuptoni që është më mirë të krijoni shprehi që përmirësojnë shëndetin tuaj në aspektin afatgjatë.

Kjo zgjedhje është shumë me rëndësi sepse ndikon në shëndetin e zemrës. Në mënyrë të vazhdueshme shtoni sasinë e ujit dhe në vend se të merrni një filxhan me kafe, merrni një gotë me ujë- sepse uji hidraton trupin tuaj dhe ju mban mendjen të freskët gjatë agjërimit.

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...