City dhe Liverpooli në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve


LEXO EDHE:

Dy skuadrat angleze Manchester City dhe Liverpooli kanë kaluar në fazën gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Skuadra e Pep Guardiolas ka luajtur pa gola në ndeshjen kthyese ndaj Atletico Madridi në Spanjë por siguruan kalimin tutje duke iu falenderuar fitores në ndeshjen e parë me rezultat 1-0 një javë më parë, transmeton KosovaPress.

Nga ana tjetër, Liverpooli ka barazuar me rezultat 3-3 në ndeshjen kthyese ndaj Benfikës në “Anfield Road”, por falë fitores me rezultat 3-1 në ndeshjen e parë ka kaluar në fazën tjetër.