City dhe Liverpooli në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

-


LEXO EDHE:

Dy skuadrat angleze Manchester City dhe Liverpooli kanë kaluar në fazën gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Skuadra e Pep Guardiolas ka luajtur pa gola në ndeshjen kthyese ndaj Atletico Madridi në Spanjë por siguruan kalimin tutje duke iu falenderuar fitores në ndeshjen e parë me rezultat 1-0 një javë më parë, transmeton KosovaPress.

Nga ana tjetër, Liverpooli ka barazuar me rezultat 3-3 në ndeshjen kthyese ndaj Benfikës në “Anfield Road”, por falë fitores me rezultat 3-1 në ndeshjen e parë ka kaluar në fazën tjetër.

Lajmet e fundit

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...
- Advertisement -

David Beckham rrëfen për herë të parë betejën e tij me shëndetin mendor

David Beckham i mbajti lotët teksa foli sinqerisht për jetën dhe karrierën e tij në një serial të...

KHF “Istogu” përball ekipi të fortë nga Sllovakia

KHF “Istogu” ka mësuar të martën kundërshtarin e raundit të tretë të Kupës Evropiane për hendbolliste. Shorti i tërhequr...