Los Anxhelosi, pa asnjë skuadër në “play off”

-


LEXO EDHE:

Qyteti i Los Anxhelosit nuk do të ketë asnjë skuadër në ‘Play Off’, pasi që Los Anxheles Klipers u eliminuan në ndeshjen ndaj Minesota Timbervolvs, e vlefshme për garat e ‘Play-In’. Bruklin Nets në anën tjetër morën biletën në përballjen ndaj Klivlend Kavaliers.

Nets triumfuan me rezultatin 108:115, në një ndeshje ku Kevin Durant dhe Kajri Irving regjistruan ‘double-double’. Irving ishte autor i 34 pikëve dhe 12 asisteve, ndërsa Kevin Durant, shtoi 25 pikë dhe 11 asistime për skuadrën e tij.

Në ndeshjen tjetër,Los Anxhelos Klipers dëshpëruan dhe pësuan disfatë me rezultatin 104:109 ndaj  Minesota Timbervolvs. Mysafirët ishin të udhëhequr nga A. Eduards me 30 pikë dhe D.Rasell me 20 pikë.  Skuadrat e tjera që kërkojnë biletën përmes ‘Play In’ ndahen në dy çifte: Atlanta Houks – Sharlot Hornets dhe Nju Orlins Pelikans – San Antonio Spars.

Lajmet e fundit

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...

David Beckham rrëfen për herë të parë betejën e tij me shëndetin mendor

David Beckham i mbajti lotët teksa foli sinqerisht për jetën dhe karrierën e tij në një serial të...

KHF “Istogu” përball ekipi të fortë nga Sllovakia

KHF “Istogu” ka mësuar të martën kundërshtarin e raundit të tretë të Kupës Evropiane për hendbolliste. Shorti i tërhequr...
- Advertisement -

Turqia nuk ndalet, kryen sulme të tjera ndaj PKK-së në Irak

Bayraktar Kızılelma and the Akıncı UCAV conduct a formation flight, Tekirdağ, Türkiye, April 24, 2023. (Courtesy of Baykar)Forcat...

Trajneri i Çekisë: Është e vështirë, por në Shqipëri luajmë për gjithçka

Czech Republic coach Jaroslav Silhavy gestures during the UEFA Nations League soccer match between Portugal and the Czech...