Skandaloze, Tajson Fjuri në lidhje me bandën kriminele?!

-


LEXO EDHE:

Boksieri i njohur britanik dhe kampioni i botës në peshat e rënda, Tajson Fjuri, është i lidhur me bandën kriminale “Kinahan”.

Është një klan irlandez i udhëhequr nga Daniel Kinahan, i cili ka punuar si këshilltar i Fjurit në të kaluarën. Ky klan është krijuar 30 vite më parë dhe aktualisht operon në Dubai, Irlandë, Britaninë e Madhe dhe Spanjë dhe merret me shitjen e drogës dhe pastrimin e parave, ndërsa në të kaluarën ka qenë i lidhur edhe me vrasje.

BBC raporton se komisioneri i policisë irlandeze përshëndeti sanksionet e vendosura ndaj anëtarëve të bandës dhe i paralajmëroi ata se nuk mund të fshiheshin përgjithmonë nga drejtësia.

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...