Dillian Uajt: Mezi pres sfidën e 23 prillit ndaj Fjurit

-


LEXO EDHE:

Dillian Uajt ka folur për luftën e tij për titullin WBC me Tajson Fjuri, pasi ka heshtur që nga shpallja e meçit. Ai nuk u paraqit në konferencën për shtyp para ndeshjes për të promovuar këtë luftë, por tani ka reaguar në mediat sociale.

“Unë jam gati. Mezi pres të shoh të gjithë më 23 prill”, ka shkruar Dilian Uajt.

Kjo do të jetë lufta e parë e Dilian Uajtit për një titull botëror dhe do të jetë mbrojtja e dytë e Fjuri-t për titullin WBC, pas përballjes së tij të suksesshme me Deontej Uajllderin, në fund të vitit të kaluar.

Kjo luftë pritet të tërheqë rreth 94 mijë spektatorë, në shtëpinë ikonë të futbollit anglez (Uembli), e cila do të jetë një pjesëmarrje rekord për një luftë boksi në Mbretërinë e Bashkuar.

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...