Lajme të mira për Atletikon para sfidës me Man. Sitin

-


LEXO EDHE:

Atletiko Madrid është në disavantazh prej një goli në prag të ndeshjes së dytë të çerekfinales në Ligën e Kampionëve kundër Mançester Sitit. UEFA e ndëshkoi fillimisht skuadrën spanjolle, për shkak të sjelljes së disa tifozëve në vizitën në Angli. Megjithatë, sot ka mbërritur një lajm i mirë për Diego Simeone dhe ekipin e tij.

UEFA ka vendosur të heq sanksionin dhe kjo do të thotë se “jorganëxhinjët” do kenë një kapaciteti të plotë shikuesish në “Vanda Metropolitano”.

Ndeshja e parë u vendos nga Kevin De Bryjne, dhe pas asaj ndeshje, Madridi mori shumë kritika për shkak të taktikave të mbrojtjes me të dhjetë lojtarët në të njëjtën kohë.

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...