Moti sot i ngrohtë me temperatura deri 23 gradë

Moti do të jetë me diell me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i ndryshëm. Temperaturat minimale do të lëvizin në intervalin -2 deri në 4, ndërsa maksimalja do të arrijë në 17 deri në 23 gradë.

Në Shkup me diell me erë të dobët nga drejtimi jugperëndimor. Temperatura minimale do të zbresë deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 22 gradë.

Deri të premten do të mbizotërojë mot me diell dhe relativisht i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Të shtunën do të ketë vranësira të shtuara, ndërsa nga e diela në të martë do të mbajë mot i ndryshueshëm me vranësira, me erë dhe dukshëm më i ftohtë me reshje lokale shiu, kurse në male dhe në disa vende më të larta borë. Më shumë reshje shiu priten të dielën, sidomos në pjesët jugore dhe lindore.