Barnli, pas 9 vite largon trajnerin Dajç

-


LEXO EDHE:

Skuadra angleze e Barnlit përmes një komunikate zyrtare, ka konfirmuar se ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Shon Dajç, i cili ka qenë në krye të skuadrës angleze plot 9 vite e gjysmë, periudhë kjo që konsiderohet si më e suksesshmja në historikun e klubit.

Gjatë kësaj kohe, skuadra e Barnlit u inkuadrua dy here në Premier Ligë nga Liga e Dytë, ku edhe arriti që të kualifikohet për herë të parë në gara evropiane, pas 51 vitesh.

Kujtojmë se pas 30 ndeshjeve të zhvilluara në Premier Ligën e Anglisë, skuadra e Barnlit ka regjistruar 4 fitore, 12 barazime dhe 14 humbje, duke u pozicionuar në vendin e 18, me gjithsej 24 pikë të arkëtuara.

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...