Mediat, Fondi nga Bahreini synon të blejë Milanin

-


LEXO EDHE:

Sipas “L’Equipe”, kompania nga Bahreini, “Investcorp” është duke vlerësuar blerjen e klubit të Milanit  dhe të Lille-s. Kompania në fjalë, e themeluar në vitin 1982, operon kryesisht në fushën e kapitalit privat dhe menaxhon mbi 37 miliardë dollarë asete, ndërmjet pasurive të paluajtshme dhe llojeve të tjera të pasurisë private.

Interesi rreth Milanit është natyrisht shumë i madh, duke pasur parasysh vlerën e markës, por për momentin nuk duket se fondi “Elliot” po mendon për shitjen e Milanit. Shumë mund të varet nga lloji i ofertës që përfundimisht do t’iu paraqitej pronarëve aktual të klubit kuqezi, por projekti amerikan është ende në lëvizje të plotë.

Rezultatet në fushë dhe llogaritë financiare janë përmirësuar që kur familja “Singer” mori drejtimin nga Yonghong Li dhe, nuk duhet harruar, mbetet ende çështja e stadiumit për t’u zgjidhur. Kohërat duken ende të pasigurta, por është e qartë se, edhe vetëm për të maksimizuar investimin e bërë më 2018, vështirë të hipotezohet një ndryshim tjetër pronësie përpara se të paktën të kenë filluar punimet për stadiumin e ri.

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...