Moti sot

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të vogla deri në mesatare, do të fryj dhe erë e dobët nga drejtimi jugor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 20 deri në 25 gradë.