Osmani takon Xhaferoviqn: Me Bosnje dhe Hercegovinën kemi marrëdhënie të ngushta miqësore

-

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani në kuadër të vizitës së tij në Bosnje dhe Hercegovinë ka takuar kryetarin e Presidencës së Bosnje dhe Hercegovinës, Shefik Xhaferoviq.

“Të dy vendet ndajnë qëndrime të përbashkëta për të ardhmen e rajonit, përmes rrumbullakimit ë perspektivës sonë evropiane, si pjesë e trashëgimisë dhe përgjegjësisë sonë politike. Gjithashtu, shpreha angazhimin tonë të fortë se Marrëveshja e Paqes së Dejtonit është gur-themel për paqen dhe prosperitetin e B&H edhe për të gjithë rajonin.
Me Bosnje dhe Hercegovinën kemi marrëdhënie të ngushta miqësore, që dëshirojmë që t’i avancojmë edhe më tej, në interes të shteteve dhe qytetarëve tanë”, shkruan Osmani pas takimit.

Lajmet e fundit

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...
- Advertisement -

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...

Karlos Sainz: Po mësoj t’i besoj më shumë makinës

Ferrari driver Carlos Sainz of Spain celebrates after winning the British Formula One Grand Prix as Mercedes driver...