Sali për rastin e hendbollistit: Institucionet vepruan në mënyrë profesionale

-

Ministri i Shëndetësisë, Bekim Sali për “ClickPlus” në “TV21” duke folur për rastin e vdekjes së hendbollistit kroat të klubit “Butel”, Denis Tot tha se institucionet shëndetësore kanë vepruar në mënyrë profesionale në trajtimin e tij.

“E kam marrë raportin e IShSSh që tregon procedura juridike-normative se si është ndjekur gjithë procedura.

Në pjesën e mjekësisë ligjore ende e presim raportin që të na arrijë që të shohim se a përputhen të dy raportet”, tha Sali.

Ministri tha se kolegët e tij në KARIL nuk kanë bërë ndonjë lëshim në aspektin profesional.

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...