Tre ndeshje të javës së 28 gjatë ditës së shtunë, FC Shkupi sfidon Pelisterin

-


LEXO EDHE:

Në fundjavë do të zhvillohen ndeshjet e javës së 28-të në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë. Për shkak të sfidave të gjysmëfinales së Kupës së Maqedonisë, në të cilën bëjnë pjesë edhe 3 skuadra nga Liga e Parë, 3 nga 6 ndeshjet e planifikuara do të zhvillohen gjatë ditë së shtunë.

Lideri aktual, FC Shkupi do të jetë në rolin e skuadrës mysafire në përballjen e planifikuar në Manastir, kundër Pelisterit, ndërsa Struga Trim Lum, do të sfidojë Borecin në Veles. Një sfidë jashtëzakonisht interesante do të jetë ajo në mes Makedonija Gjorçe Petrovit dhe Rabotniçkit.

Të dielën do të zhvillohen 3 sfidat e tjera të javës së 28-të. Skuadra e Shkëndijës, në transfertë, takohet me Bregallnicën, ndërsa Renova mirëpret Akademia Pandevin në Tetovë. Ndërkohë Skopje në terrenin vendas takohet me Tikveshin. Të gjitha ndeshjet do të nisin në orën 16.00.

Liga e Parë – Java e 28

Pelisteri – FC Shkupi

Boreci – Struga Trim Lum

Makedonija Gj.P. – Rabotniçki

Bregallnica – Shkëndija

Renova – Akad. Pandev

Skopje – Tikveshi

 

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...