Zbulohet plani 5 vjeçar i Erik Ten Hagut me “Djajtë e Kuq”

-


LEXO EDHE:

Mediat britanike kanë zbuluar detajet e bashkëpunimit 5 vjeçar të trajnerit holandez Erik Ten Hag me Mançester Junajtedin.  Strategu holandez pritet që së shpejti të prezantohet si trajner i ri i skuadrës nga “Old Traford”. Mediat angleze tashmë po shkruajnë për projektin që Ten Hag planifikon të realizojë në pesë sezonet e ardhshme.

 

Viti i parë – Zbatimi i stilit të lojës

Viti i dytë – Krijimi i një “skeleti” të ekipit

Viti i tretë – Fitues i trofeve

Viti i katërt – Rikthimi i ekipit në elitë

Viti i pestë – Ngjitja në majë në të gjitha garat

 

Dy vitet e para do të kalojnë duke imponuar stilin e tij të lojës dhe duke blerë përforcime të mjaftueshme për të realizuar idenë e holandezit.

Vetëm në sezonin e tretë Ten Hag pret që ekipi të kërkojë seriozisht trofetë që i kanë munguar kohëve të fundit. Nga sezoni i katërt dhe i pestë, ai i sheh “Djajtë e Kuq” ndër më të mirët në botë, siç ishte në të kaluarën.

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...