Bien poshtë thashethemet për një ndarje të mundshme mes Rihannas dhe ASAP Rocky – dyshja fotografohen bashkë në aeroport


Rihanna dhe i dashuri i saj, ASAP Rocky hodhën poshtë pretendimet e ndarjes pasi këngëtarja takoi dashurinë e saj dhe familjen e tij në një aeroport në Barbados të premten.

Çifti, i cili kohët e fundit kishte mohuar thashethemet për një ndarje dhe tradhti, dukeshin të relaksuar teksa përshëndetën njëri-tjetrin dhe bisedonin në terminal me të dashurit e tyre në krah.

Rihanna, 33 vjeçe, tregoi barkun e saj të rrumbullakosur, e veshur me një mini fustan, i cili theksonte siluetën e saj të bukur të trupit, shkruan DailyMail.

Ajo i kishte stiluar flokët e saj në një topuz, ndërsa kishte vënë disa aksesorë ari gjatë aterimit në vendin e saj të lindjes.

Ndërkohë, partneri i saj ASAP Rocky ishte veshur me një xhaketë me një kapuç ngjyrë vjollce dhe rozë të vendosur mbi kokë.

Duke udhëtuar gjatë ditës, ylli i hip-hop-it ishte i ngarkuar me bagazhe gjatë udhëtimit me të dashurën e tij shtatzënë.

Kjo paraqitje e përbashkët e çiftit vjen pak kohë pasi një vajzë e akuzuar për një lidhje me ASAP Rockyn gjatë shtatzënisë së Rihanna, i mohoi ashpër akuzat.

Dizajnerja e këpucëve Amina Muaddi demantoi lajmin në Instagram të premten përmes një deklarate publike.

Ajo shkroi: “Gjithmonë kam besuar se një gënjeshtër e pabazë e përhapur në rrjetet sociale nuk meriton asnjë përgjigje apo sqarim, veçanërisht një gënjeshtër kaq e poshtër”.

“Fillimisht supozova se këto thashetheme të rreme – të fabrikuara me qëllime të tilla keqdashëse – nuk do të merreshin seriozisht”.

“Megjithatë në 24 orët e fundit më është kujtuar se jetojmë në një shoqëri që është kaq e shpejtë për të folur për tema, pavarësisht nga baza faktike dhe se asgjë nuk është jashtë kufijve”, shkroi tutje ajo.

Një burim i lidhur drejtpërdrejt me të dy artistët i kishte thënë më herët tabloidit TMZ se thashethemet e tradhtisë dhe ndarjes ishin “100 për qind të rreme për të dyja akuzat”, duke shtuar se “një milion për qind nuk janë të vërteta. Ata janë mirë”.

Drama filloi të enjten kur blogeri i modës Louis Pisano, shkroi në Twitter: “Rihanna dhe ASAP Rocky janë ndarë. Rihanna u nda me të pasi e kapi atë duke e tradhtuar me dizajneren e këpucëve Amina Muaddi”.

Disa orë pas mohimit të Aminës, Louis u lajmërua në Twitter për të lëshuar një deklaratë të gjatë për t’u ‘kërkuar zyrtarisht falje’ të gjitha palëve të përfshira.

Blogeri i modës – biografia e të cilit në Twitter e shpallte me krenari veten si ‘ndikuesi më i rrëmujshëm i modës në internet’ – mori një ton tjetër ndërsa shkroi: “Përshëndetje të gjithëve, kështu që unë do të doja të trajtoja situatën. Mbrëmë mora një vendim memec për të postuar në Twitter disa informacione që kisha marrë”.

“Unë nuk do të flas për burime, nuk do të fajësoj të tjerët për një diskutim që filloi, etj, sepse në fund të ditës mora vendimin për të hartuar atë shkrim, shtypi e publikoi dhe e vendosi atë me emrin tim”.

Kështu që unë do të doja t’u kërkoja falje zyrtarisht të gjitha palëve të përfshira në veprimet e mia dhe për postimet e mia të pamatura në Twitter. Unë i pranoj plotësisht pasojat e veprimeve të mia për shkrimet e mia dhe çdo dëm që ato shkaktuan”.

Blogeri i modës përfundoi: “Nuk kam asnjë justifikim për këtë, kam qenë shumë i mbështjellë me dramën e Twitterit dhe për fat të keq jam prirur të jem i çrregullt si një markë e cila është diçka që do të largohem përpara”.

“Do të marr pak kohë larg Twitterit për të kuptuar se si duket dhe si mund të filloj të përdor më mirë platformat e mia pasi jam larguar nga përdorimi i tyre për punë më pozitive. Përsëri u kërkoj falje për këtë dramë të panevojshme”, theksoi ai. /Telegrafi/