Kerri, gati për sfidën ndaj Denver Nagetsit

-


LEXO EDHE:

Stefon Kerri, është në rrugën e duhur për t’u rikthyer kundër Denver Nagets, pas një lëndimi që pësoi në këmbë. Ylli Golden Stejtit, ka humbur 12 ndeshjet e fundit të sezonit, pasi u dëmtua kundër Boston Selltikut teksa po luftonte për një top të lirë, ku u përplas me Markus Smart.

Mediat në SHBA, raportojnë se Kerri është rekuperuar me kohë dhe se pritet të kthehet në ndeshjen kundër Denver Nagets. Rikuperimi i tij nga një ndrydhje e këmbës së majtë do të jetë një nxitje e madhe për Golden Stejtin, të cilët, deri më tani, janë mbështetur te Klej Tompson, si pikëshënuesi i tyre i vetëm me përvojë dhe i nivelit të lartë.

Kerri, shënoi mesatarisht 25.5 pikë, 6.3 asistime dhe 5.2 kërcime në 64 ndeshje këtë sezon dhe theu rekordin e të gjitha kohërave të NBA-së për më shumë realizime të saktë për 3 pikë.

Lajmet e fundit

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...
- Advertisement -

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...

Karlos Sainz: Po mësoj t’i besoj më shumë makinës

Ferrari driver Carlos Sainz of Spain celebrates after winning the British Formula One Grand Prix as Mercedes driver...