Mërgim Vojvoda gati për tu bashkuar me Milanin


LEXO EDHE:

Mbrojtësi kosovar Mërgim Vojvoda është pajtuar për një kalim te skuadra e Milanit. Bazuar në atë që raportojnë mediat kosovare, futbollisti tashmë e ka takuar Maldinin dhe është gjetur gjuha e përbashkët në mes të palëve.

Milani do ta dërgojë një ofertë në drejtim të Torinos, posa të hapet merkatoja verore.

Gjatë këtij sezoni me Torinon, Vojvoda është paraqitur plot 24 herë, duke qenë pjesë e rëndësishme e formacionit titular.