Zekolli Sulmon Taravarin Dhe Opozitën Shqiptare: Ku U Zhdukën, Ç’farosën Dhe Eliminuan Shqiptarët Etnik Nga Opozita Shqipfolëse

-

Ish diplomati i njohur dhe njohës i rrethanave politike në vend, Arsim Zekolli përmes një postimi në rrjetet sociale ka sulmuar sekretarin gjeneral të ASH dhe opozitën shqiptare pas defileve që bënin në Çarshi të Shkupit dhe e gjithë kjo pikërisht pas emërimit të një drejtori maqedonas në QIK dhe largimit të gjuhës shqipe nga përdorimi.

Postimi i Zekollit:

 

Ndonje prononcim nga keta plejbojat e Daneles per Kic/Qik dhe mikun e tyre nga Levica? Jo.

Se heshtja e zeshme po ua fshin lotet krokodile per te berat e BDI.

Mend per tjeter here kur Taravari zbret ne Shkup ne mision te Mukit nga VMRO.

Vertet, ku humben, ku u zhduken, c’farosen dhe eliminuan Shqiptaret etnik nga opozita Shqipfolese?

https://www.facebook.com/photo?fbid=10222788203795435&set=a.10203383412647784

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...