Aktori i “Game Of Thrones”, Joseph Gatt shihet për herë të parë në publik pas arrestimit për komunikim eksplicit seksual me një të mitur

-


Aktori i “Game Of Thrones”, Joseph Gatt, u pa të premten për herë të parë (15 prill) që kur u arrestua pasi dyshohet se kishte biseda “eksplicite seksuale” në internet me një të mitur.

50-vjeçar u pa në San Fernando të Los Angeles pasdite teksa bënte punë nëpër qytet.Ai ishte arrestuar më parë më 6 prill, megjithëse u lirua me kusht në vlerë prej 5,000 dollarë në të njëjtën ditë.

Gatt u pa duke u kthyer në makinën e tij dhe dukej sikur sapo kishte ardhur nga një stërvitje.

Aktori, i cili ka bërë punë për filmimin e lëvizjeve për serinë e njohur të video-lojërave “God Of War”, kishte veshur një xhaketë sportive mbi një bluzë të zezë.

Ai e kombinoi atë me pantallona sportive gri dhe veshi trajnerë të ulët. Gatt u kthye në automjetin e tij sportiv dhe u pa duke u larguar.

Edhe pse ka më shumë se një javë që ka dalë nga burgu, e premtja shënoi herën e parë që aktori u pa në publik, shkruan DailyMail.

Gjatë arrestimit të aktorit britanik, policia gjithashtu i shërbeu atij me një urdhër kontrolli për t’u dhënë atyre akses në shtëpinë e tij në Los Angeles, raportoi në atë kohë TMZ.

Burimet e LAPD-së thanë se Gatt u arrestua me një urdhër për krim të pazgjidhur për ‘kontakt me një të mitur për një shkelje seksuale’.

Divizioni i të Miturve i LAPD-së, Task Forca për Krimet e Internetit kundër Fëmijëve (ICAC), tani po kërkon të identifikojë ndonjë viktimë shtesë pas arrestimit.

Gatt ditë më parë postoi një deklaratë në lidhje me arrestimin e tij në llogarinë e tij në Twitter.

“Padyshim që dua të adresoj akuzat absolutisht të tmerrshme dhe krejtësisht të pavërteta të ngritura kundër meje kohët e fundit. Ato janë 100% kategorikisht të gabuar dhe të pamatur”, ka shkruar ai.

“Kam konfirmuar gabime dhe informacione mashtruese në deklaratën e sotme për shtyp. Unë jam duke bashkëpunuar plotësisht me policinë dhe LAPD për të arritur deri në fund të kësaj. Mezi pres të pastroj emrin tim. Faleminderit të gjithë miqve dhe mbështetësve të mi që e dinë se kjo është e pavërtetë dhe e kuptojnë për arsye ligjore që nuk mund të komentoj më tej në mediat sociale”, tha tutje aktori në postim.

Një nga rolet më të profilit të Gatt ishte kur ai luajti Thenn Warg në serialin e njohur të HBO “Game Of Thrones”.

Personazhi i tij ishte një anëtar i Thenn, një fis i popullit të lirë, i njohur për praktikat e tyre të vetëshkatërrimit ritual dhe kanibalizmit.

Gatt u shfaq në tre episode të serialit – bazuar në romanet e njohura nga George RR Martin – në 2014.

Përveç “Game of Thrones”, Gatt ka luajtur në filma të mëdhenj të suksesshëm, duke përfshirë xhirimin e Disney-t, “Dumbo”, “Stark Trek Into Darkness” dhe “Thor”.

Aktori, i cili u diagnostikua me alopecia universale në moshën 12-vjeçare, thuhet se banon në Los Angeles me të dashurën e tij Mercy Malick me të cilën është në lidhje që nga viti 2009.

Ai e filloi karrierën e tij të aktrimit me një paraqitje në dramën e policisë britanike “The Bill” në 1999. /Telegrafi/

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...