Liga Evropa, mësohen terminet e sfidave të gjysmëfinales

-


LEXO EDHE:

Tashmë janë kompletuar dyshet e gjysmëfinales, edhe në kuadër të Ligës Evropa. Lajpcigu ishte ajo që fillimisht kaloi në gjysmëfinale, pasi mposhti Atalanta me rezultat të përgjithshëm 1:3. Mirëpo befasia në çerekfinale ishte skuadra e Aintraht Frankfurtit, pasi që arritën të mposhtin me rezultat të përgjithshëm 4:3 skuadrën e Barcelonës, duke triumfuar në “Kamp Nou” me rezultat 3-2.

Uest Hemi me lehtësi arriti fitore (3-0) ndaj Lionit dhe me rezultat të përgjithshëm 4:1, në të dy ndeshjet kalon më tutje. Takimi në mes Renxhersit dhe Braga ishte ai që shkoi deri në vazhdime, pas rezultatit 2:2, në të dy ndeshjet. Mirëpo vendasit arritën që në minutat shtesë të shënojnë golin e tretë (3-1) dhe të kalojnë në gjysmëfinale të Ligës Evropa.

Në gjysmëfinale, Lajpcigu do të përballet me skocezët e Renxhersit, ndërsa Aintraht Frankfurti përballet me anglezët e Uest Hamit. Që të dy sfidat do të zhvillohen me 28 prill dhe 5 maj.

Lajmet e fundit

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...
- Advertisement -

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...