Renxhersi përmes Selltikut deri te finalja e Kupës së Skocisë

-


LEXO EDHE:

Derbi i madh i Skocisë në mes Seltikut dhe Renxhersit, kësaj radhe i luajtur në kuadër të Kupës së Skocisë, i takoi skuadrës së Renxhersit.  Në një ndeshje, ku Renxhers ishin fillimisht në disavantazh, në fund arritën të përmbysin gjithçka dhe të fitojnë me rezultat 1:2, pas kohës shtesë.

Skuadra e Seltikut kaloi në epërsi në minutën e 64’, me golin e shënuar nga Tejllor. Megjithatë, vetëm 14 minuta më vonë, Renxhersi reagoi me anë të Arfield, i cili riktheu balancin. Me rezultatin 1:1 përfunduan 90 minutat e para dhe ndeshja shkoi në kohën shtesë.

Fytyra tragjike e kësaj ndeshje ishte Starfelt, i cili shënoi autogol në minutën e 114’ dhe i dha fitoren skuadrës së Renxhersit. Këta të fundit kalojnë në finale të Kupës së Skocisë, ku më 21 maj do të takohet me skuadrën e Hartsit. (Foto: Twitter/GlasgowRangers)

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...