Akademia Pandev mund Renovën në Tetovë

-


LEXO EDHE:

Sot u zhvilluan 3 ndeshjet në kuadër të javës së 28-të në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë. Në sfidën e zhvilluar në Tetovë, skuadra e Akademia Pandev, falë golit spektakolar nga kroati Martinaga, mundi Renovën me 1-0.

Kampioni aktual, Shkëndija u ndal në barazim pa gola kundër Bregallnicës në Shtip, ndërsa 3 gola u shënuan në sfidën e zhvilluar në stadiumin në “Autokomandë”, ku skuadra e Tikveshit mundi Skopjen me rezultat 2-1.

Ditë më parë, FC Shkupi mundi Pelisterin me 1-0 në Manastir, ndërsa me të njëjtin rezultat, Makedonija Gjorçe Petrov mundi Rabotniçkin. Ndërkohë Boreci, në terrenin vendas, me 2-0 mundi skuadrën e Struga Trim Lum.

Liga e Parë – java 28

Pelisteri 0–1 FC Shkupi

Boreci 2–0 Struga Trim Lum

Makedonija Gj.P. 1–0 Rabotniçki

Bregallnica 0–0 Shkëndija

Renova 0-1 Akad. Pandev

Skopje 1–2 Tikveshi 

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...