Ish zyrtari i policisë dyshohet se ka rrezikuar sigurinë e ministrit të Brendshëm

-

Prokuroria Themelore Publike (PTHP) në Shkup ka ngritur procedurë kundër një polici në pension nga Shkupi, i cili dyshohet se ka kryer vepër penale – Rrezikimi i sigurisë nga neni 144 paragrafi 3 lidhur me paragrafin 1 të Kodit Penal.

I dyshuari nga celulari tij është paraqitur në stacionin policor Qendër me kërcënimin se do të vritet ministri i Brendshëm, pas së cilës menjëherë ka ndërprerë lidhjen. Megjithatë pas identifikimit në banesën e tij u krye bastisje, me çrrastë u gjetën dhe konfiskuan: një karabinë C3 me kalibër 8X57, pistoletë çeke Zbroevka 7,65 mm, pistoletë Smith dhe Wesson model 38/2, predha të kalibrave të ndryshëm dhe një palë pranga.

Sipas njoftimit të PTHP-së, meqë bëhet fjalë për ish-polic, por edhe për person i cili edhe më parë ka qenë i dënuar për vepra të tjera. Prokurori publik ka vlerësuar se për shkak të rrezikut të arratisjes, gjyqtarit të procedurës paraprake nga Gjykata Themelore Penale Shkup i është dorëzuar propozim për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të dyshuarit.

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...