Radukanu, nga 53 euro e deri te 14.5 mln euro

-


LEXO EDHE:

Sporti i tenisit ndoshta është sporti më i shtrenjtë, por mund të sjell edhe të ardhurat të mëdha. Para paraqitjes në Turneun Master “US Open”, tenistja britanike, Ema Radukanu, kishte vetëm 53 euro në xhirollogarinë e saj, ndërsa tani ajo numëron plot 14.5 mln euro.

Mediat britanike raportojnë se Radukanu është drejtoresha e vetme e kompanisë, “Harbor 6 limited”, e cila para ca kohësh ka sjell raportin financiar për vitin e kaluar.

Aty mund të shihet se Ema Radukanu ka pasur vetëm 53 euro në xhirollogari, ndërsa pas fitores në “US Open”, ka arkëtuar rreth 2 milion euro, pas së cilës ka firmosur marrëveshje të ndryshme sponzorike dhe aktualisht është ambasadore e disa brendeve të njohura evropiane.

Lajmet e fundit

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...

David Beckham rrëfen për herë të parë betejën e tij me shëndetin mendor

David Beckham i mbajti lotët teksa foli sinqerisht për jetën dhe karrierën e tij në një serial të...

KHF “Istogu” përball ekipi të fortë nga Sllovakia

KHF “Istogu” ka mësuar të martën kundërshtarin e raundit të tretë të Kupës Evropiane për hendbolliste. Shorti i tërhequr...
- Advertisement -

Turqia nuk ndalet, kryen sulme të tjera ndaj PKK-së në Irak

Bayraktar Kızılelma and the Akıncı UCAV conduct a formation flight, Tekirdağ, Türkiye, April 24, 2023. (Courtesy of Baykar)Forcat...

Trajneri i Çekisë: Është e vështirë, por në Shqipëri luajmë për gjithçka

Czech Republic coach Jaroslav Silhavy gestures during the UEFA Nations League soccer match between Portugal and the Czech...