Tani zyrtare, “Investcorp” në bisedime për të blerë Milanin

-


LEXO EDHE:

Gjiganti arab i biznesit me bazë në Bahrein, ‘Investcorp’ është në bisedime për të blerë skuadrën e Milanit. Pas shumë spekullimeve që “Investcorp” dëshiron të blejë Milanin, sot vjen edhe zyrtarizimi. Siç njofton faqja e ‘Bahrain’ në Tëitter, gjiganti arab kanë hyrë në bisedime ekskluzive për të blerë klubin italian në Seria A, Milan, për 1.1 miliardë euro.

Marrëveshja me “Investcorp” do t’i rriste kualitetet e klubit dhe do të mund t’i rikthente sërish në formë të mirë edhe në garat evropiane.

“Investcorp” u themelua në vitin 1982, ofron një portofol investimesh të larmishme dhe vërtet globale dhe menaxhon mbi 42 miliardë dollarë asete në të gjithë globin.

Lajmet e fundit

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...
- Advertisement -

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...

Karlos Sainz: Po mësoj t’i besoj më shumë makinës

Ferrari driver Carlos Sainz of Spain celebrates after winning the British Formula One Grand Prix as Mercedes driver...