Zjarri në fabrikën “Treska”, do të analizohen materialet e djegura

-

Gjatë javës së kaluar në vendin rreth ish-fabrikës “Treska” shpërtheu një zjarr i madh dhe kjo ka ngritur dyshime tek Shtabi i krizës në Komunën Qendër të Bashkisë së Shkupit, njofton Telegrafi Maqedoni.

“Do të analizojmë bazën e materialeve të djegura, për konstatuar se a janë të dëmshme për shëndetin e qytetarëve. Kur të bëhet analiza nga institucionet speciale do të ketë një vendim më preciz rreth hapave të ardhshëm. Komuna qendër do të bashkëpunojë me institucionet tjera relevante për të sjellë një vendim të matur dhe të sigurtë për jetën e qytetarëve” tha kryetari i Komunës Qendër, Goran Gerasimovski.

Më herët ai e kishte krahasuar ish-fabrikën “Treska” me Çernobilin.

Lajmet e fundit

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...
- Advertisement -

David Beckham rrëfen për herë të parë betejën e tij me shëndetin mendor

David Beckham i mbajti lotët teksa foli sinqerisht për jetën dhe karrierën e tij në një serial të...

KHF “Istogu” përball ekipi të fortë nga Sllovakia

KHF “Istogu” ka mësuar të martën kundërshtarin e raundit të tretë të Kupës Evropiane për hendbolliste. Shorti i tërhequr...