Arsenali ka përgatitur një ofertë joshëse për Zhegrovën

-


LEXO EDHE:

Arsenali thuhet se po planifikon të provojë të nënshkruajë me anësorin e Lille-s, Edon Zhegrova në merkaton e ardhshme të verës. 23-vjeçari ka luajtur në shtatë ndeshje të Ligue 1 këtë sezon, duke shënuar dy herë që kur iu bashkua skuadrës franceze në janar nga Baseli.

Edhe pse ai sapo ka ndryshuar skuadër, “Sky Sports News” raporton se anësori është identifikuar si një objektiv transferimi për Arsenalin, i cili po kërkon të forcojë skuadrën e tyre. Trajneri Mikel Arteta dëshiron të nënshkruajë me dikë në afatin kalimtar të verës dhe ai shpreson se klubi i Premierligës do të jetë në gjendje ta tundojë Zhegrovën për një lëvizje në “Emirates”.

Është raportuar se “Topçinjtë” mund ta blejnë atë për 15 milionë euro plus disa bonuse, të cilat do të ndihmonin në krijimin e opsioneve të mëtejshme për ekipin sezonin e ardhshëm. Zhegrova kishte mundësinë të bashkohej me Marsejën në merkaton e kaluar, por ai zgjodhi të luante për Lille.

Lajmet e fundit

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...
- Advertisement -

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...

Karlos Sainz: Po mësoj t’i besoj më shumë makinës

Ferrari driver Carlos Sainz of Spain celebrates after winning the British Formula One Grand Prix as Mercedes driver...