Disa pjesë të komunave të Shkupit sot pa energji elektrike

-

Për shkak të ndërhyrjeve teknike në rrjetin elektrik të shpërndarjes sot pa energji elektrike do të mbesin një pjesë e shfrytëzuesve të komunave të Karposhit, Aerodromit dhe Gjiorçe Petrovit, kumtojnë nga QRMK-Shkup.

Në periudhën nga ora 8:00 deri në ora 10:00 pa furnizim me energji elektrike do të mbesin shfrytëzuesit e Momin Potokut-Sintek dhe SIZ Maqeedoni, Komuna e Karposhit.

Në periudhën nga ora 8:30 deri në ora 14:00 pa energji elektrike do të mbesin shfrytëzuesit e rr. “Pandil Shishkov” nr.10 dhe 27, komuna e Aerodromit.

Në periudhën nga ora 09:00 deri në ora 13:00 pa energji elektrike do të mbesin shfrytëzuesit e rr. “Mançu Matak”, komuna e Gjorçe Petrovit.

Në periudhën nga ora 9:00 deri në ora 14:00 pa energji elektrike do të mbesin shfrytëzuesit e rr. “Oslo”, komuna e Karposhit.

Në periudhën nga ora 9:30 deri në ora 14:00 pa energji elektrike do të mbesin shfrytëzuesit e rr. “Kozle” tek udhëkryqi me rr. “Korab”, komuna e Karposhit.

Lajmet e fundit

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...
- Advertisement -

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...

Karlos Sainz: Po mësoj t’i besoj më shumë makinës

Ferrari driver Carlos Sainz of Spain celebrates after winning the British Formula One Grand Prix as Mercedes driver...