Muharem Asani sistemon dhe ngre në detyrë puntorët shqiptarë në doganë

-

Muharem Asani, zëvendës drejtor i doganve të Maqedonisë Veriut numëron disa suksese nga koha e marrjes së pozicionit ku Asani ka nënshkruar vendime të përhershme pune për puntoret të cilët ishin me vite në kontratë pune edhe atë numri i tyre arrin në 80 ku pritet deri në fund të vitit të kaloje numrin 100!

Asani fillimisht i ka sistemuar të punësuarit të cilët kanë qenë me status të pa definuar duke i kthyer ato në zyrtar doganor në pikat të ndryshme të shtetit.

Sipas zv. drejtorit Asani ky vit do të jetë një vit i sistemimit dhe pozicionimit të shqiptarëve në këtë insiticucion!

Lajmet e fundit

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...
- Advertisement -

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...