Prerja e drunjve në Tetovë, reagon Eco Guerilla: Burg për atë që dha urdhër (FOTO)

-

Pas prerjëve të drunjve n rrugën Strasho Pinxhur me urdhër të kryetarit Bilall Kasami ka reaguar edhe Eco Guerilla. Sipas tyre ky veprim skandaloz kërkon përgjegjësi morale dhe kjo është vepër penale dhe shkohet në burg

“SKANDAL! 😳 Prerja e drunjëve në një nga rrugët më të vjetra të qytetit, është e papranueshme si nga aspekti ekologjik ashtu edhe nga aspekti i memorjes historike të qytetit. Fidanet e reja nuk e zëvendësojnë historinë e drunjve 50-60 vjeçare. Në shumë shtete të zhvilluara prerja e drunjve në këtë mënyrë është edhe vepër penale dhe shkohet në burg. Për fat të keq mungesa e kulturës urbane dhe vizionit për qytet, ka pasoja të pakthyeshme. Kërkojmë përgjegjësi! ” thuhet në reagimin e Eco Guerilas.

Ndryshe nuk dihet ende pse ky urdhër i kryetarit Kasami për të shumtuar Tetovën. /TS/

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...