Prerja e drunjve, reagon Lista Më mirë për Tetovë: Bilall Kasami të shpjegojë pse deri te ky vendim skandaloz

-

Pas prerjëve të drunjve në rrugën Strasho Pinxhur me urdhër të kryetarit Bilall Kasami ka reaguar edhe Lista më e miër për Tetovën ku aktualisht ka edhe dy këshilltarë. Sipas tyre ky veprim skandaloz kërkon përgjegjësi dhe kryetari menjëherë duhet të shpjegojë se si ka ardhur deri te ky veprim skandaloz.

“Lista Më mirë për Tetovën dënon ashpër veprimin e papërgjegjshëm të prerjes së drunjëve në rrugën Strasho Pinxhur!
🔴 Sakrifikimi i drunjëve dhjetravjeçarë me arsyetim se ata dëmtojnë trotuaret dhe pengojnë rindërtimin e rrugëve tregon mungesën elementare të respketit ndaj trashigimisë së qytetit dhe ambientit.
🔴 Thërrasim Komuna e Tetovës / Општина Тетово dhe udhëheqësinë e saj që në afat sa më të shkurtër kohor të shpjegojë para qytetarëve procedurat që sollën deri tek ky veprim skandaloz dhe të mbajnë përgjegjësi për të njejtin!” thuhet në reagimin e listës më mirë për Tetovën.

Nga ana tjetër edhe OJQ ECo Guerilla ka reaguar duke kërkuar përgjegjësi penale për atë që ka dhënë urdhër.
Ndryshe në rrejtet sociale kanë nisur edhe reagime të qytetarëve që nuk dihet nëse do të protesojnë ditëve në vijim për një skandal të tillë.

Lajmet e fundit

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...
- Advertisement -

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...