Sllogani me zemër për Tetovën na doli me “sopatë për Tetovën” / Qytetarët i reagojnë Kasamit për prerjen e drunjve (Video)

-

Kryetari i Komunës së Tetovës Bilall Kasami ka dalur të inspektojë punimet që zhvillohet në rrugën “Strazho Pinxhur” dhe në vendngjarje është përballur me mllefin e qytetarëve dhe këshilltarëve për prerjen e drunjve të vjetër dhe fidanëve të rinj në këtë rrugë.

“Reagimet e qytetarëve janë abnormale, prandaj edhe dolëm këtu. Të thirra edhe ne telefon, të paralajmërova, nuk të erdhi mirë sms-si ku të thash “Erdhën skandalet e kryetarit të ri. Do flasim me tranparencë, kemi thënë do thirremi në transparencë. Në bazë të cilit inspektor, cilit vendim, kush atë vendimin e aprovoi dhe të priten këto drunj deri te shkolla e muzikës” – ka reaguar në vendngjarje Hamdi Sulejmani, anëtar i Këshillit të Komunës së Tetovës në grupin e këshilltarëve “Më mirë për Tetovën”.

Poashtu kanë reaguar edhe qytetarë kalimtarë rastin për katastrofën e shkaktuar ekologjike nga Komuna e Tetovës e kryesuar nga Bilall Kasami.

Më poshtë video nga vendngjarja:

Lajmet e fundit

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...
- Advertisement -

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...

Jennifer Lopez thekson vijën e trupit dhe i vihet në dukje gjoksi në veshjen e ngushtë rrugëve të Los Angelesit – Telegrafi

Jennifer Lopez dukej tepër rinore teksa kishte veshur një kostum fitnesi teksa po shkonte në provat në Los...