Bekteshi: Nuk ka vend për panik, ka rezerva të mjaftueshme të vajit

-

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, i shoqëruar nga ministri i Bujqësisë, Lupço Nikollovski, vizituan fabrikën e vajit për ushqim “Kristal” në Veles.

Bekteshi ka siguruar se furnizimi me luledielli është stabil dhe vendi ynë importon në vazhdimësi vaj dhe se vaj ka edhe për konsum në amvisëri për qytetarët.

“Qytetarët nuk duhet të kenë frikë ose të blejnë më shumë për të grumbulluar rezerva. Tashmë ka filluar importi i vajit të rafinuar nga fqinjët, por importohet edhe nga vende të tjera, duke qenë se kemi hequr normën doganore 29 për importin e vajit të pa rafinuar dhe rafinuar. Jemi duke e ndjekur situatën në baza ditore dhe së bashku si Qeveri do të marrim vendime në interes të qytetarëve”, ka thënë ministri i Ekonomisë.

Lajmet e fundit

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...
- Advertisement -

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...

Jennifer Lopez thekson vijën e trupit dhe i vihet në dukje gjoksi në veshjen e ngushtë rrugëve të Los Angelesit – Telegrafi

Jennifer Lopez dukej tepër rinore teksa kishte veshur një kostum fitnesi teksa po shkonte në provat në Los...