Pop Arsova, me rekord të ri në 10.000 metra

-


LEXO EDHE:

Atletja nga Maqedonia, Adriana Pop Arsova vendosi një rekord të ri shtetëror në 10.000 metra, gjegjësisht e përmirësoi atë të mëparshëm pothuajse për të një minutë, në kuadër të garave të Kupës së Maqedonisë.

Pop Arsova e përfundoi garën me kohë 35:00.30, duke thyer kështu rekordin e mëparshëm 35:53.33 dhe nuk e shqetësuan kushtet e tmerrshme atmosferike.

Kupa e Maqedonisë në 10.000 metra zhvillua më 17 prill, si ndeshja e parë në pistë për vitin 2022, ndërsa fitues në konkurrencën e meshkujve doli Atanas Ançevski nga Klubi Atletik “Delta”.

Lajmet e fundit

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...
- Advertisement -

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...