Qytetı i Shkupit paralajmëron rigjallërim të Çarshisë së Vjetër

-

Kryetarja e Qytetit të Shkupit, Danella Arsovska, dje në Kanal5 foli pak edhe për Çarshinë e Shkupit, për të cilën, siç tha, komuna po përgatitë plan aksional për rigjallërim të Çairshisë.

“Qyteti i Shkupit ka filluar me përgatitjen e analizës në Çarshinë e Vjetër të Shkupit. Ekipe të Qytetit kanë kryer inspektime, gjatë javëve të ardhshme do të prezantojmë analizën me plan konkret aksional për atë çfarë do të bëhet në Çarshinë e Shkupit, në afatin e së cilës od të kontribojmë që të përmirësohen përmbajtjet dhe ajo të rigjallërohet”, deklaroi Arsovska.

Ajo shprehet se shitësit në Çairshi nuk kërkojnë shumë përpos kushteve elementare.

“Kërkesat e qytetarëve nuk janë megalomane. Kërkojnë kushte për të punuar më mirë. Kërkojnë mënyrë si të gjallërohet Çarshia dhe pikërisht kjo është ajo që duam ta bëjmë”, tha Arsovska.

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...