Sanksionohen 151 shoferë në Shkup, 35 për vozitje të shpejtë

-

Policia gjatë ditës së djeshme në territorin e Qytetit të Shkupit ka shqiptuar gjithsej 151 masa, në mes tyre 35 janë për vozitje të shpejtë, 16 masa për vozitje pa leje vozitjeje dhe gjashtë sanksione për automjete të parregullta teknikisht në transportin publik.

“Shqiptohen 11 masa për përdorimin e celularit, katër sanksione për foli të vendosura (dritare të hijezuara), gjashtë masa për kalim në sinjal të mbyllur (dritë të kuqe), katër sanksione për automjete të paregjistruar”, informojnë nga MPB-ja.

Aksione e përforcuara të kontrollit vazhdojnë edhe në ditët në vazhdim, ndërsa nga MPB-ja apelojnë të respektojnë rregullat e komunikacionit dhe rregulloret për siguri më të madhe në komunikacion.

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...